خانه / اخبار / دوره چهارم / دوره جریان شناسی تاریخی، ورزش فکری نیروهای فرهنگی کشور است

دوره جریان شناسی تاریخی، ورزش فکری نیروهای فرهنگی کشور است

IMG_8720

معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ ایران گفت: این نوع دوره‌ها می‌تواند پاسخگوی برخی از حاضرین باشد که موثر باشد و می‌تواند یک نوع آمادگی و ورزش فکری در آنها به وجود آورد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ولا منتظر، دکتر موسی فقیه حقانی در حاشیه برگزاری دوره جریان شناسی تاریخ معاصر گفت: یکی از مسائلی که باید به آن بپردازیم و اهتمام داشته باشیم موضوع تاریخ و عبرت آموزی از تاریخ است که بتوانیم از یک عنصر فرهنگی با جریانات فرهنگی در کشور آشنا شویم.

وی افزود: این آشنایی می‌تواند به ما کمک کند که در انتخاب مشی فرهنگی و آن تجربه و عقبه انتخاب درستی انجام دهیم و مجموعه فکری انباشته شده در این حوزه را در همه مسائل آشنا شویم و در تولید فکر و اندیشه تلاش کنیم.

معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ ایران گفت: این نوع دوره‌ها می‌تواند پاسخگوی برخی از حاضرین باشد که موثر باشد و می‌تواند یک نوع آمادگی و ورزش فکری در آنها به وجود آورد.

فقیه حقانی گفت: این افراد یک نیروهای فرهنگی در کشور هستند و نقش موثری می‌توانند داشته باشند و پاسخگوی شبهات باشند و باید حوزویان با مسائل فرهنگی و پاسخگویی به شبهات تاریخی آشنایی داشته باشند زیرا بیشترین رجوع مردم به روحانیون است.

وی گفت: اگر روحانی امروز با جریانات سیاسی فرهنگی در سطح ایران و منطقه و جهان آشنا نباشد، به نظر من در درجه اول بخشی از مخاطبین را از دست داده و آن کارایی لازم را نخواهد داشت.

معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ ایران تصریح کرد: اگر روحانیت نتواند از این بستر استفاده کند جریانات از بین رفته و جوانان سئوال‌های خود را از دیگران پرسیده و مشکلات بسیاری را به بار خواهد آورد.

وی در پاسخ به این سئوال که نظر شما در خصوص برگزاری این دوره چهارم چیست گفت: این یک فرصت بسیار مناسبی است و برگزاری این دوره‌ها به این شکل موجب می‌شود تا جرقه زده شده و باید حتما به سمت دوره‌ای برگزار کردن کار برویم.

طراحی سایت