خانه / اخبار / دوره چهارم / طلاب و دانشجویان باید با حداقل‌های جریان‌های تاریخی آشنا شوند

طلاب و دانشجویان باید با حداقل‌های جریان‌های تاریخی آشنا شوند

IMG_8960استاد دوره جریان شناسی تاریخ معاصر ایران بر آشنایی هر چه بیشتر طلاب و دانشجویان با حداقل‌های جریان‌های تاریخی تاکید کرد.

دکتر معینی پور در خصوص برگزاری دوره جریان شناسی تاریخ معاصر ایران گفت: این دوره در مرکز پژوهش‌های دفتر تبلیغات به همت گروه جریان شناسی دفتر تبلیغات که دکتر ابوطالبی مدیریت آن را بر عهده دارند و ما با توجه به ظرفیت و پناسیل و همچنین تجربه موسسه ولا منتظر این دوره را با همکاری این موسسه آغاز کردیم.

وی بیان داشت: در خصوص موضوعات عمدتا دوره‌های جریان شناسی بیشتر در تاریخ معاصر ایران انجام می‌شده تا امروز، خصوصا با کر موضوعی جریان شناسی جریان‌های روشنفکری و یا جریان‌های اجزاب سیاسی و سیاسی فرهنگی از گذشته تا امروز.

استاد دوره جریان شناسی تاریخ معاصر ایران گفت: حداقل این مدل آموزشی نبوده که پدیده‌های علمی فرهنگی کشور رادر طول تاریخ زمانی، بخواهیم به بوته جریان شناسی بگذاریم.

وی بیان داشت: مثلا در سینما پژوهش‌های مختلفی داریم و افراد بسیاری کارهای پژوهشی و جریان شناسی انجام داده‌اند اما هنوز دوره‌ای به صورت گسترده نبوده که در قالب یک شکل منظم اقدام به برگزاری دوره برای طلاب داشته است.

معینی‌پور گفت: طلاب و دانشجویانی که الان هستند نظام فرهنگی کشور در دست این افراد است و باید این بصیرت را داشته باشند.

وی گفت: ما به دنبال برگزاری دوره‌های تکمیلی هم هستیم که برای کسانی که علاقه به گرایش موضوعات خاص دارند آن موضوع طراحی و تدارک دیده شده و دوره‌های ویژه‌ آموزشی برای آنها برگزار می‌شود.

استاد دوره جریان شناسی تاریخ معاصر ایران در خصوص انتخاب اساتید گفت: به دنبال اساتیدی بودیم که یا مولف باشند یا صاحب اثر که بتواند نظریه پردازی هم بکنند.

وی گفت: به دنبال اساتیدی بودیم که بتوانند نگاه را به طلاب بدهند و نظریه پردازی کنند تا طلاب نظریه پرداز را پرورش دهند.

طراحی سایت